NON-STOP klíčové služby
FAB.cz
sherlock.cz
NON-STOP služby

Máte zabezpečenou domácnost? Řeší to i pojišťovny

Váš domov je pojištěný proti návštěvě zloděje a vy jste o něco klidnější. Jenže pozor. Aby vám pojišťovna zaplatila škody po vloupání, musí vaše zabezpečení splňovat řadu podmínek. Obecně se dá říct, že je domácnost potřeba zabezpečit minimálně na třetí bezpečnostní třídu. Jinak se může stát, že pojistku si sice poctivě platíte, ale škody vzniklé krádeží zaplatíte sami. Jak to udělat, aby vaše zabezpečení odpovídalo požadavkům pojišťovny? Nejprve si pozorně přečtěte pojistnou smlouvu, požadavky jednotlivých pojišťoven se mohou lišit.

Kvalitní vložka nestačí

Pojišťovny nepřihlíží jen na typ vložky, ale také k samotným dveřím i kování. Obecně platí, že zabezpečení je tak dobré, jak dobrý je nejslabší článek. Můžete mít ty nejlepší cylindrické vložky, ale přes prosklené dveře se k vám zloděj dostane během pár vteřin. Nezapomínejte, že zabezpečení nejsou jen vložky, pamatujte i na okna, lodžie a další cesty, jak se k vám domů dá dostat.

Investujte do vyšší bezpečnostní třídy

Jak tedy určit kvalitu zabezpečení? Zásadním ukazatelem pro výběr zámku je bezpečnostní třída. Cylindrické vložky se vyrábějí ve čtyřech bezpečnostních třídách, kdy stupeň 1 znamená zcela obyčejnou vložku a stupeň 4 vysoce kvalitní výrobek z tvrdých kovů a lepšími možnostmi proti překonání. Třídy jsou od sebe barevně odlišené a bývají vyznačené i na obalu vložky.

Lepší zabezpečení sice nezaručí stoprocentní ochranu před vloupáním, může ale znamenat nižší platbu pojistného a proplacení škod pojišťovnou je náplastí na zcizený majetek.

 

001.png002.png003.png004.png005.png006.png007.png008.png009.png010.png011.png

FAB Assa Abloy

Jsme SERVISNÍ PARNER FAB ASSA ABLOY pro Liberecký kraj

SERVISNÍ PARNER FAB ASSA ABLOY

Kontaktní informace

Podhorská 1800/20a 
466 01  Jablonec nad Nisou

Tel.: (+420) 602 420 782-1
Fax: (+420) 483 311 922
Mobil: (+420) 602 141 515 prodejna
Mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
      Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


 

TOPlist

Klíčové a trezorové centrum Hausner-Plný s.r.o. - idatabaze.czKlíče a zámky - idatabaze.cz