NON-STOP klíčové služby
FAB.cz
sherlock.cz
NON-STOP služby

Zabezpečení domu či bytu

Před letní dovolenou zkontrolujte úroveň zabezpečení svého domu či bytu. Zaměřte se na všechny vstupy, zejména dveře z teras, které jsou často podceňované.Jste si jisti, že cylindrická vložka splňuje, co má? Pokud ne, stačí si s sebou vzít klíč od domu a zajít k zámečníkovi. Ten pozná, jakou cylindrickou vložku ve dveřích máme. Může být stará nebo pro zloděje snadno překonatelná.Je dokonce možné, že na ni výrobce nemá certifikaci. V takovém případě se k nám pojišťovna otočí zády.

Důležitá trojice – dveře, kování, vložka

Tři prvky, které mají být ve stejné bezpečnostní třídě, jsou dveře, kování a vložka. „Celá soustava je přitom vždy jen tak bezpečná, jak je bezpečný její nejslabší článek,“ říká specialista Jan Hrnčíř z firmy Assa Abloy.

„Jestliže máte na běžných dveřích zámkové vložky starší více než deset let, je vysoce pravděpodobné, že dveře zloději neodolají. Nepomůže vám ani dílčí výměna vložky za kvalitnější. Prostě obecně stále platí, že zloději odolají pouze certifikované bezpečnostní dveře minimálně ve III. bezpečnostní třídě s vložkou a kováním minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře samotné,“ doplňuje Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení domácností ze společnosti Next.

Pokud máme s bytem propojenou garáž, musí mít i ta kvalitní zámek. „Zvážíme i pořízení přídavného zámku, který nedobytnost dveří zvýší. Lze udělat na oba zámky jeden klíč,“ dodává Jan Hrnčíř.

Cylindrické vložky se vyrábějí ve čtyřech bezpečnostních třídách. První stupeň znamená obyčejnou vložku a čtvrtý vysoce kvalitní výrobek. Vchod do kůlny může mít dvojku, ale vchodové dveře alespoň stupeň tři.

Do prevence se vyplatí investovat, proto dům pojistíme. „Nároky na zabezpečení jsou u různých pojišťoven individuální a mohou se lišit, vždy ale vycházejí z hodnoty pojištěného majetku. Úroveň požadovaného zabezpečení musí být přímo úměrná výši pojistné částky, která by měla hodnotě majetku odpovídat,“ říká Jolana Ackermannová z České asociace pojišťoven.

 

001.png002.png003.png004.png005.png006.png007.png008.png009.png010.png011.png

FAB Assa Abloy

Jsme SERVISNÍ PARNER FAB ASSA ABLOY pro Liberecký kraj

SERVISNÍ PARNER FAB ASSA ABLOY

Kontaktní informace

Podhorská 1800/20a 
466 01  Jablonec nad Nisou

Tel.: (+420) 602 420 782-1
Fax: (+420) 483 311 922
Mobil: (+420) 602 141 515 prodejna
Mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
      Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


 

TOPlist

Klíčové a trezorové centrum Hausner-Plný s.r.o. - idatabaze.czKlíče a zámky - idatabaze.cz